Як змінити форму та заточити лезо рубанка

Як змінити форму та заточити лезо рубанка

Відкрийте для себе традиційний японський метод «ура-даші» та «ура-оші», щоб ваш дорогоцінний рубанок виглядав абсолютно новим. Вам не обов’язково бути досвідченим майстром, щоб виконати ці кроки. Давайте продовжимо гру!

У цій статті ми розглянемо як змінити форму та заточити лезо рубанка.

Ці важливі, прості у виконанні кроки, які допоможуть змінити форму та загострити тильну сторону або «ура» вашої рубанки:

  1. Зміна форми леза

Згодом леза коротшають у міру заточування. Коли лезо японського ручного рубанка занадто коротшає, ви зіткнетеся зі станом, який називається «ура-гире».

2

Щоб зрозуміти, що таке ура-гирі, потрібно подивитися на непрямий бік клинка. Там ви побачите виїмку з U-подібним обідком уздовж дна та боків леза, яке називається «ура». Після того, як лезо було вкорочено настільки, що нижня частина U-подібного краю більше не існує, лезо не зможе підтримувати плоский край під час заточування.

Щоб виправити цю умову, U-подібний обід потрібно переформувати за допомогою процесу, що називається ура-даші.

      2. Інструменти для підготовки

3

Для виконання процесу ура-даші вам знадобиться невелике ковадло із заокругленим краєм, молоток, металева пластина, закріплена дерев’яною дошкою, наждачний порошок, тонкий шматок дерева для надійного утримання леза та вода.

      3. Як виконувати Ура-даші

Скосом леза вгору, а фаскою від себе, покладіть тильний бік леза на вигнутий край ковадла.

45

Розташуйте лезо так, щоб фаска торкалася краю ковадла.

Центральна ділянка фаски, що є паралельною краю леза, називається «джиган», виготовленим з більш м’якого металу. Це та область, яку слід вибити молотком.

Важливо бути обережним під час стукання фасом, щоб уникнути ударів по краю леза, що, ймовірно, приведе до його сколу.

Переконайтеся, що молоток ударяє прямо по точці контакту між лезом і ковадлом.6

Якщо все зроблено правильно, ви повинні почути той самий глухий металевий звук, який можна почути в цьому навчальному відео. Цей звук вказує на те, що ви постукуєте в правильному місці фаски.

Також важливо уникати постукувань по одній точці. Замість цього рівномірно постукайте по фасі леза. Однак, якщо U-подібний край, або ura, на стороні леза без скосу відсутній лише частково, вам слід зосередитися на постукуванні в області, яка потребує зміни форми.

4. Як виконувати Ура-оші

Після вистукування джігане наступним кроком є ​​загострення леза за допомогою процесу, який називається «ура-оші».

78

Для початку покладіть половину чайної ложки наждачного порошку на металеву пластину та додайте до порошку три краплі води. Додавання занадто великої кількості води призведе до того, що наждачний порошок розсиплеться на пластину та зайво збільшить час, необхідний для завершення процесу заточування. 9

Додавши порошок і воду, покладіть лезо стороною без скосу на металеву пластину. Потім покладіть тонкий шматок дерева на лезо та тримайте їх разом, щоб закріпити лезо, коли ви почнете рухати ним вперед-назад по наждачному порошку.

Продовжуйте шліфувати лезо рухами вперед-назад, використовуючи всі ділянки металевої пластини, і переконайтеся, що під час цього процесу між лезом і пластиною немає зазору.

Продовжуйте шліфувати, поки звук повністю не зникне, а наждачний порошок висохне.

Після того, як ви закінчите з процесом ура-оші, перевірте сторону леза без фаски, щоб побачити, чи була U-подібна ура успішно змінена та сяюча.10 1

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кошик
Прокрутити вгору